طراحی  استخر در ویلا

امروزه خانواده ها برای طراحی داخلی خانه خود بسیار برنامه ریزی می کنند که طراحی فضای بیرونی بنا نیز بسیار مهم است برای مثال استفاده از استخر بسیار گزینه مناسبی است که استخر می تواند در فضای داخلی ویلا یا در فضای بیرونی طراحی و ساخته شود که طراحی استخر در ویلا به ارزش  ملک نیز می افزاید .

معمولا در طراحی استخرویلا در فضای باز ازبتن  که پرهزینه است استفاده می شود .

اما برای فضاهای داخلی از مدل های فایبر گلاس هم استفاده می شود.

برای ساخت استخر بتنی باید مراحل زیر را طی کنیم:

گودبرداری – بتن ریزی – عایق بندی – نازک کاری – نصب سیستم های گرمایشی و تصفیه و ...

استخرهای مستطیلی هزینه اجرایی کمتری دارند اما یه عده از لبه های تیز کنار استخر خود لذت نمی برند و سعی بر تزیین آن دارند  که برای این کار از چوب – سنگ – کاشی کمک می گیرند .

طراحی کفپوش برای اطراف استخر باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی برای شنا می شود و برای طراحی فقط روی طراحی استخر نباید متمرکز شد بلکه طراحی فضای اطراف استخر نیز بسیار مهم است که می تواند با  نورپردازی درستو طراحی باغچه ها ی زیبا و الاچیق هایی با میز و صندلی های دکوراتیو مزین شود .

نکته دیگری که در طراحی استخر ویلا به شما کمک می کند طراحی دیوارهای دور استخر است که می تواند از رنگ های سفید و خاکستری تا نارنجی و صورتی و یا استفاده از متریال هایی مثل چوب باشد.

ایمنی استخر

نکته بسیار مهمی است که استخر طراحی شده ایمنی اشخاص را تضمین کند و برای کودکان و بزرگسالان خطر ساز نشود به گونه ای که از مصالحی استفاده شود که لغزنده نباشند و در مواردی برای ایمنی بیشتر برای دور استخر از نرده های ساده یا دکوراتیو استفاده شود و امکانات مناسب برای تخلیه اب و ضدغفونی کردن ان طراحی شود .


در نتیجه 

اگر به دنبال ویلایی لوکس هستید برای طراحی ان حتما به دنبال استخری مناسب برای ان باشید وبرای زیبایی دو چندان ان از محوطه سازی درست  طبق سلیقه و نیازکارفرما استفاده کنید چرا که باعث می شود افزایش قیمت ملک شما دو چندان شود .


https://www.instagram.com/p/CCbYuSTDszs/