درابتدا بایدبگوییم که دکوراسیون اسکاندیناوی در اوایل قرن بیستم شکل گرفت و به عنوان یک جنبش در طراحی مطرح شدو علت این معروفیت به‌کارگیری از سادگی و کاربردی بودن آن بود درواقع سبک دکوراسیون اسکاندیناویبه آرامی در حال رشد بود در پنج کشور دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد شکوفا شد.در ادامه اگر بخواهیم به جزییات پیدایش این نوع طراحی نیز وارد شویم باید بدانید که در سال 1914 یک طراح دانمارکی که مدیریت یک شرکت تزییناتی و هنری را برعهده داشت مجله‌ای با نام ” سبک هنری واقعی ” را راه اندازی کرد.

با توجه به نزدیکی سبک دکوراسیون اسکاندیناوی به سبک مدرن و مینیمال شما ویشنهادمیکنیم مطالبی که برای شما عزیزان گذاشتیم را مطالعه کنیدتا با اصول هرسه سبک اشنا شوید به این ترتیب شما هنگام طراحی یا دیزاین خانه یا محیط کاری خود با تسلط بر این موارد با آسودگی خاطر و اعتماد به نفس بالاتری اقدام به انجام تغییرات خواهید کرد. نتیجه نیز بسیار جذاب تر خواهد بود.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی اثر تقلید یا شبیه سازی نیز گفته می‌شودچون که این سبک به نوعی از مینیمالیست و شاخه‌های دیگری از دکوراسیون شکل گرفته است. 

در تفاوت بین سبک مینیمال و سبک اسکاندیناوی باید بیان کرد که استفاده از مبلمان و دکوراتیوهای رنگارنگ است که در مینیمال‌ها دیده نمی‌شود در مینیمالیست ها سردی و بی‌روح بودن محیط توی ذوق می‌زند اما گرما و راحتی دکوراسیون در سبک اسکاندیناوی نقطه مقابل این موضوع است.