آپارتمان ها در طی گذشت زمان با از دست دادن زیبایی نما مواجه میشوند  که یک دلیل آن می تواند کم کیفیت بودن نمای ساختمان و قدیمی شدن متریال استفاده شده در نمای ساختمان باشد. این باعث می شود که نمای ساختمان نیاز به بازسازی پیدا کند. مالکان آپارتمان ها یا حتی خانه های ویلایی  معمولا اقدام به بازسازی نمای ساختمان  می کنند که با این کار باعث می شود کل ساختمان نو و به روز دیده شود و از همه مهم تر از سویی نمای ساختمان فقط متعلق به مالک نیست بلکه نمای ساختمان نقش مهمی در زیباسازی شهر دارد که برای زیباسازی منظره ی شهری باید نمای ساختمان زیبا باشد.

نکاتی که بایددر بازسازی نما یک ساختمان باید به ان پرداخت ولی شاید بنظر شما بازسازی نما یک خرج اضافه و غیرضروری باشد اما گاهی مجبور به بازسازی نما می شویم.مستحکم سازی نما زیباسازی نما  تغییر کاربری ساختمان این سه مورد عامل وادارکننده بازسازی نما میباشد

در بعضی از موارد ساختمانهای قدیمی عمر طولانی دارند که برای مالک توجیه ندارد هزینه های زیادی برای بازسازی نما انجام دهد ویا سازه ساختمان تحمل بار زیادی را ندارد. در موارد باید از نماهای ترکیبی برای بازسازی استفاده شود. در جاهایی از ساختمان که امکان اجرا وجود دارد از سنگ تراورتن یا آجر و در جاهایی که نیاز به ایجاد طرح های خاص یا اجرای باکس ها را دارد از نمای کامپوزیت می توان استفاده کرد. ترکیب این متریال ها با طراحی خلاقانه می تواند هم هزینه های بازسازی نمای ساختمان را کاهش دهد و هم نمایی زیبا برای ساختمان ایجاد نماید.