وقتی اقدام به بازسازی خانه میکنیم به تنها چیزی که در دکوراسیون تمرکز می کنیم علایق و احساس شخصی است نه اصول و ابعاد مختلف طراحی دکوراسیون و به همین دلیل به آن چیزی که انتظارش را داشتیم نمی رسیم. در طراحی های مدرن دکوراسیون داخلی، استفاده از دکوری نقشی حیاتی و بسیار مهم دارند.

استفاده از دکوری های قدیمی یکی از پرطرفدارترین المان های تزیینات داخلی ساختمان از گذشته بوده است. استفاده از تندیس ها و پیکرتراشه های ارزشمند در تمامی خانواده های شاخص و سلطنتی، یکی از اجزای جدایی ناپذیر در دکوراسیون به سبک کلاسیک خانه هایشان بوده است. اما استفاده و خرید مجسمه دکوری و تزیینی در طراحی فضای داخلی مدرن، این روزها کاملا متفاوت است. تنوع این اقلام و همچنین نقش مهم آنها در فضای طراحی خانه های امروزی موجب شده است، تا هر شخصی و با توجه به سبک مورد علاقه اش، اقدام به خرید دکوری مناسب نماید.

در ادامه باید درباره چراغ ها که جو اتاق را می سازند صحبت کنیم و در روحیه ما نیز تاثیر زیادی دارند. تنها یک عدد لوستر سقفی نمی تواند برای سالن پذیرایی کافی و مناسب باشد. نور اتاق را با استفاده از چراغ های دیواری، سقفی، مطالعه و… فراهم کنید.

در ادامه کوسن ها که جو آرام بخشی در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند. انتخاب کوسن ها باید بافت و رنگ آن ها با مبل هایی که دارید متناسب باشد. اگر پارچه مبل ها مخملی باشد پارچه های کتانی و نخی استفاده نکنید. برای مبل های کوچک کوسن های کوچک و برای مبل های بزرگ بالش ها و کوسن های بزرگ استفاده کنید.

بهترین ارتفاع برای نصب قابهای عکس با فاصله ۱۵۳ سانتیمتر از کف سالن است.اگر تعداد قاب عکس های تان زیاد است به جای این که هر کدام را در یک گوشه از سالن نصب کنید همه آن ها را یک جا در کنار هم قرار دهید.

درباره ی اتاق مستطیل شکل می توان گفت که آن را با استفاده از قفسه ها اصلاح کنید.اتاق های مربع امتیاز بیشتری دارند و بیشتر می توان تعادل را در آن اتاق ها حفظ کرد.

می توانید یک گلدان بزرگ در اتاق نشیمن خود قرار دهید به جای چند عدد گلدان کوچک بهتر است فقط یک گلدان بزرگ در کنار پنجره قرار دهید. با این کار سالن بزرگ و تر و آرام بخش تر می شود.