روستیک لغت لاتین است و به صورت Rustic نوشته میشود و در کلمه به معنی روستا ترجمه میشود.یا در واقع ژنده پوش باکلاس میتوان نام برد . اما ما در اینجا منظورمان از روستیک همان روستا و سبک دکوراسیون روستیک یا همان سبک دکوراسیون روستایی خواهد بود.

سبک روستیک براساس زیبایی‌های طبیعی و طبیعتی زیبا است که با الهام گرفتن از مواردی ساده از طبیعت خود را در دل طراحان و علاقه مندان به چنین سبک‌هایی جای داده است.

اگر میخواهید خانه شما به سبک دکوراسیون روستیک دست یابد باید عوامل طبیعت وارد خانه خود کنید. نزدیک کردن خانه به طبیعت مانند این است که از لوازم طبیعی در خانه استفاده شود. 

درختان، تنه درختان و حتی چوب‌های برش خورده آن‌ها اولین و ابتدایی‌ترین مواردی هستند که می‌توانند در خانه جای گیرند و حس و حال یک خانه روستایی را پدید آورند.

در باره استفاده از پارچه در دکوراسیون ، باید از رومیزی یا کوسن های با دست بافت شده یا صنایع دستی منظقه تهیه کرد. خانه‌های روستیک تکمیل نمی‌شوند مگر با صنایع دستی جمله‌ای کاملاً صحیح است؛ چرا که حتی خانه‌های غیر از دکور روستایی نیز با دست بافت‌ها و چنین وسایل و لوازمی به تکامل می‌رسند. 

سبدهای چوبی و پارچه‌ای بافته شده در خانه و حتی سبدهای خرید منزل از جمله مهمترین دکوراتیوهای سبک دکوراسیون روستیک است.

  با الهام گرفتن از طبیعت حس پاک و ساده بودن را ایجاد کنیدکه مهم‌ترین عامل پدید آمدن این حس استفاده از گل‌ها و گیاهان در دکوراسیون خانه هستند.