افزایش جمعیت در کلان شهرها در چند دهه اخیر منجر به ساخت آپارتمان ها و آسمان خراش ها شده است. بدین ترتیب خانه های بزرگ و ویلایی جای خود را به آپارتمان های کوچک داده اند. بدین ترتیب یکی از دغدغه های اصلی افراد و به ویژه طراحان داخلی، دیزاین و دکوراسیون داخلی می باشد. در مطالب قبل توضیحات تکمیلی درباره دکوراسیونو دکوراسیون منزل و دکوراسیون خانه های کوچک خدمت شما ارایه شده است . در اینجا سعی داریم متدهای دکوراسیون کلاسیک را به صورت خلاصه باتصاویر توضیح دهیم.

طراحی داخلی خانه ی لاکچری

طراحی داخلی فضاهای لاکچری بر استفاده از محصولاتی مانند مبلمان گران قیمت، اشیای آنتیک و پر زرق و برق و آثار هنری با ارزش تمرکز دارد. نکته کلیدی که در طراحی داخلی "لاکچری" مطابقت دارد، توجه کامل به جزئیات می باشد. بدون اشاره ی مستقیم و آشکار، ویژگی اصلی در طراحی داخلی منزل لاکچری، لوکس بودن آن است. تغییر روند مد نیز بر روند طراحی داخلی نیز تأثیر مستقیم گذاشته است.

به سرعت در نیمه دوم سده اخیر روند طراحی همچنان بر روی ایجاد فضای زندگی بر اساس نیاز های افراد تأکید می کند. متریال لوکسی که طراحان با آن کار می کنند، به طور مداوم تغییر می کنند، اما اخیرترین روند که طی چند سال گذشته ظهور کرده است تمایل به خلق یک کیفیت بی نظیر و معتبری است  که برخی از مواد مدرن نمی توانند مطابقت داشته باشند. ما می بینیم که مواد قدیمی تر مانند برنج و طلا، شیشه های دست ساز و پارچه های سنتی که با روند دکوراسیون قرن ۲۱ ام دوباره باز می گردد. 

کلاسیک یا مجلل؟

 بارها  به این موضوع پرداخته ایم که اگر به دنبال خلق فضایی مجلل هستید، شاید نزدیکترین گزینه استفاده از سبک کلاسیک باشد اما تنها گزینه پیش رو، سبک کلاسیک نیست. فضای مجلل را می توان با سبک معماری مدرن نیز پیاده سازی نمود. این متریال ها و نحوه ی استفاده از آنها هستند که یک فضا را به سمت تجلل و شکوه می برند. اما عمده مردم و حتی بسیاری از معماران نیز، خلق فضای کلاسیک را همان فضای مجلل می دانند. یکی از نکات ریز و کلیدی که دلیل بر همراهی همیشگی این دو عنصر (کلاسیک و مجلل) شده است، ریزه کاری ها و دیتیل های فراوان در سبک کلاسیک است. این جزئیات در خانه های لوکس با رنگ آمیزی طلایی، چنان شکوهی را به فضا می آورند که سبب خیره ماندن چشم بیننده خواهند شد.