رنگ یک گنجینه گرانبها است، در پروژه دکوراسیون منزل آن را از دست ندهید. رنگ‎‌ها جادو می‌کنند. آنها زشت‌ترین فضا را زیبا و کوچکترین اتاق‌ها را بزرگ می‌کنند. از طرفی رنگ ارزان است. شما می‌توانید برای بزرگتر و یا کوچکتر نشان دادن فضاها، از رنگ‌ها کمک بگیرید. یک راه ساده و کم ‌هزینه! برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق، باید از رنگ‌آمیزی در دکوراسیون کمک بگیرید. دیوارها و سقف‌ها را رنگ روشن بزنید . همچنین می‌توانید در یک اتاق کوچک از سطوح براق و جلا داده شده استفاده کنید. سطوح انعکاسی مانند آینه‌ها باعث می‌شوند تا یک فضا فراختر و دلبازتر به نظر برسد. استفاده از دیوارهای آینه‌ای یک حقۀ قدیمی است که در دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث ایجاد خطای دید می‌شود.


دکوراسیون داخلی متفاوت، لذت بی‌مانند بودن

این خوشبختی بزرگی است که خانه‌ای داشته باشید که شبیه آن در هیچ کجای دنیا پیدا نشود. خاصیت معماری و طراحی همین است. شاید مشابه لوازم و اسباب شما در خیلی جاها پیدا شود، اما یک چیدمان و ترکیب‌بندی متفاوت، یاد و خاطرۀ خانۀ شما را در تاریخ ثبت خواهد کرد. به معجزۀ طراحی ایمان بیاورید و کار را به کاردان بسپارید. از همینجا خواهید دید که یک شروع دوباره برایتان رقم خواهد خورد.

چند نکته در دکوراسیون خانه است که در ادامه برای شما توضیح میدهیم . وسایل اضافه را در اتاق استراحت قرار دهید :خانه را زیاد با وسایل شلوغ نکنید و فضا برای مانور قرار دهید. این خبر خوبی است برای افرادی که می خواهند از بودجه کم استفاده کنند و لازم نیست همه ی فضاهای خانه را با وسایل پر کنید. بودجه را صرف وسایل زیاد نکنید بلکه صرف وسایل با کیفیت کنید.

 چطور وسایل را با فرش تنظیم کنید:سه راه تنظیم وسایل با فرش وجود دارد. فرش به اندازه کافی بزرگ باشد که همه سطح زمین را فرا بگیرد، این باعث می شود که منزل اشرافی تر بنظر بیاید. می توانید 12 تا 18 اینچ سطح زمین را خالی بگذارید. اگر شما اتاق کوچکی دارید پهن کردن یک فرش بهترین انتخاب است تا پهن کردن قالیچه های کوچک. فقط پایه های جلویی صندلی ها را روی فرش قرار دهید. جلب توجه ایجاد کنید :جلب توجه شما می تواند یک هود زیبا در آشپزخانه باشد یا یک تکه هنری در اتاق نشیمن یا یک تابلو در اتاق خواب باشد. چیزهایی را انتخاب کنید که جلب توجه می کنند مثل :شومینه و چراغ چون با هم جلب توجه می کنند. سوی دید را در نظر بگیرید :جلب توجه از هر اتاق به اتاق دیگر متفاوت است. بهترین گزینه برای جلب توجه درست کردن ورودی خانه است چون هر شخصی در ابتدا ورودی منزل را تماشا میکنند. ویرایش وسایل :اگر وسایلتان با هم تطبیق ندارد از آن استفاده نکنید، آن را کنار بگذارید شاید جای دیگر به کار آمد، مثلا منزل خود را عوض کردید و به جای بزرگتر نقل مکان کردید. مقیاس متفاوت : وسیله ای که در مغازه خوب بنظر می آید ممکن است در منزل شما مثل فیلی در یک اتاق باشد یا ممکن است خیلی کوچک باشد.بنابر این مقیاس خیلی مهم است.اضافه کردن لامپ :در آشپزخانه کابینت ها با چراغ هستند و همه ی چراغ ها در ساخت یکی نیستند و نور متفاوت دارند و همین چراغ ها جلب توجه زیادی می کنند. ایجاد درخشندگی با وسایل متناسب :بستگی به شخصیت شما دارد که از چه وسایلی برای آراستن استفاده کنید. هر چه بیشتر سعی کنید نتیجه بهتری هم می گیرید. هماهنگی وسایلی که با هم متناسب نیستند جلوه زیبایی به منزل نمی دهد، مثل:صندلی مربعی یا یک قفسه کتاب و یک لوستر بزرگ در یک اتاق منظم نتیجه خیلی رضایت بخشی ندارد.همه ی خلاقیت هایی که بر حسب علاقه است را کنار بگذارید: راهنما داشتن باعث یک شروع خوب میشود حتی اگر بعضی وسایل با فضا سازگار نباشد. چیدمان دکوراسیون به چیدمان مدرن معنی نمی شود، با یک راهنمای مناسب می توانید دکوراسیون زیبایی داشته باشید.

ابتکار بیشترین تاثیر را در تغییر دکوراسیون دارد. هرچه خلاق‌تر باشید، گزینه‌های بیشتری می‌سازید! شاید نتوانید دیوارها را جابجا کنید، اما می‌توانید یک آجر دیگر در دیوار نباشید! از لاک خود بیرون بیاید و شجاع باشید. این خانۀ شماست و باید فقط به سلیقه شما باشد! برای تزئین کردن همان دیواری که نمی‌توایند جابجا کنید، ایده‌های جدید ارائه کنید. به یاد داشته باشید، در خانه شما هرچیزی که برای شما معنا داشته باشد، برای دیگران نیز معنا و ماهیت پیدا می‌کند. زیرا هویت آن به هویت شما مربوط است. اگر می‌خواهید پروژه دکوراسیون منزل یا محل کار شما، تماما شخصی باشد و یا اصلا از پس هزینه‌های برنمی‌آیید، می‌توانید مسئولیت آن را خودتان برعهده بگیرید. فقط به یاد داشته باشید که در این صورت نیاز به برنامه‌ریزی، مطالعه و بررسی بسیار دارید تا طراحیتان درست دربیاید و جلوی اشتباهات پرهزینه را هم بگیرید.