ویلاها دارای مساحت های متفاوتی هستند, برخی از آنها فضایی بسیار بزرگ دارند و برخی دیگر بسیار کوچک هستند. ویلاهای بزرگ را به راحتی می توان طراحی نمود اما در طراحی ویلاهایی که مساحت کمی دارند تمام تلاش معماران و طراحان بر این است که ایده های مختلف را بررسی کرده و با در نظر گرفتن اصل بهینه سازی فضا اقدام به ایجاد یک طرح ایده آل کنند. ایده های متفاوتی برای طراحی ویلا وجود دارند که افراد با توجه به سلیقه خود می توانند طرح مورد علاقه را انتخاب نمایند. در این نوشته انواع ایده های طراحی ویلا در اختیار شما قرار خواهند گرفت تا شما را در انتخاب یک طرح مناسب برای ساخت خانه ویلایی راهنمایی کنند.

خانه ویلایی ایتالیایی

ویلای ایتالیایی در مقایسه با سایر ویلاهای اروپایی کوچکتر است. نمای خارجی این ویلا با سبک روستیک طراحی شده و فضای جلوی آن با منظره ی زیبای باغ مزین شده است.

ویلای کوچک چوبی

این ویلای مدرن با ترکیبی ایده آل از چوب و شیشه طراحی شده و نمای دیوارهای خارجی و کفپوش بیرون با نمای سنگی مزین شده است. فضای درون ویلا نیز با روش طراحی باز ساخته شده که این روش طراحی بهترین گزینه برای طراحی اتاق نشیمن های کوچک است.

ویلای کوچک توسکانی

توسکانی یکی از مشهورترین مناطق ایتالیاست که با منظره های طبیعی و مصنوعی بسیار زیبا مکانی دوست داشتنی به شمار می آید. ویلاهای این منطقه همانند ویلایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید زیبا و جذاب هستند. طول این ویلا یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن می باشد و حضور گل و گیاهان سبز رنگ در جلوی آن زیبایی این ویلا را دو چندان نموده است.

ویلای کوچک با حوضچه

همانطور که گفته شد ویلاها معمولاً دارای استخر هستند. ویلایی که در این تصویر مشاهده می کنید دارای حوضچه ای کوچک است که طرحی بی نظیر در نمای خارجی این ویلا به شمار می آید. طراحی این حیاط کوچک رویایی ست که به واقعیت تبدیل شده خصوصاً اگر به دنبال پنجره های فرانسوی, کفپوش با تخته سنگ های بزرگ و سایبان هستید.