برای خیلی از ما پیش آمده که تماس یا پیامی از همسایه طبقه پایین مبنی بر چکه سقف میگیریمو همون موقع هسن که یاد تعمیر کف سرویس میفتیم.

نیاز به تعمیر کف سرویس بهداشتی مشکل یکی از مشکلات رایج در ساختمان های قدیمی و حتی ساختمان جدید میباشد.علت اینکه یک سرویس نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشد میتواند علل متفاوتی باشد.یکی از این عوامل میتواند پوسیده شدن یا سوراخ شدن عایق کف باشد.گاهی اوقات هم بند کشی کاشی های کف تحلیل میره و درز ایجاد شده باعث میشه آب و رطوبت به سمت گوشه ها حرکت میکنه و از گوشه دیوار ها به پایین نفوذ میکنه که در این صورت تعمیر کف سرویس نیازی به تخریب و ... نداره و میتونید با یک ملات خمیری آماده یا ترکیب سیمان سفید و زد90(عایق رطوبتی) بندکشی ها رو پر کنید و با این کار کف سرویس تعمیر میشه و نفوذ آب قطع میشه.علت دیگر نیاز به تعمیر کف سرویس بهداشتی میتواند شکستگی های لوله های فاضلاب به دلایل مختلف مثل نشست ساختمان و تعمیرات غیر اصولی باشد.در این صورت برای تعمیر کف سرویس بهداشتی شما نیاز دارید تا کاسه توالت تخریب و ریموو شود و لوله های فاضلاب شکسته و مورد دار تعویض و تعمیر شود و کاسه جدید جایگذاری شود.علت بعدی که شما را وادار به تعمیر کف سرویس بهداشتی  میکند گرفتگی های شدید مانند گرفتگی های بعد از تعمیر که با مصالح ساختمانی مانند سیمان و ماسه هستند میباشد.در صورت این گرفتگی ها و باز نشدن آن با راه های رایج باز کردن لوله شما نیاز به تعمیرکف سرویس دارید.در این صورت نیز شما باید کاسه را در آورده و پس از تعویض شتر گلویی مجددا کاسه جدید را سر جای خود قرار دهید.

اگر شما لوله یا تاسیساتی در کف سرویس بهداشتی داشته باشید که نیاز به تعمیر داشته باشد و شما نیاز به تعمیر آنها داشته باشید،شما مجبور به تعمیر کف سرویس دارید.

در صورتی که نیاز یا تمایل به تعویض به کاشی کف سرویس بهداشتی داشته باشید لازم است کف جمع شده یا با استفاده از ملات نرمه کاشی ها را روی کف قبلی بچسبانید و کاسه را تعویض کنید.

گاهی شیب بندی کف سرویس بهداشتی به درستی انجام نشده و این امر باعث جمع شدن آب و لک شدن کف سویس میشود که این امر باعث احتیاج به تعمیر کف سرویس میگردد.

نفوذ نم به دیوار های جانبی،گاهی نیز نم از کف با دیواره نفوذ کرده و از آن با خاصیت مویینگی بالا رفته و باعث نمناک شدن دیوار های جانبی میگردد که در آن صورت نیساز به تعمیر عایق کف سرویس بهداشتی دارید.

اضافه کردن سرویس فرنگی نیز یکی دیگر از حالات نیاز به تعمیر کف سرویس بهداشتی است که در آن شما برای اصلاح و اتصال لوله فاضلاب مجبور به برداشتن کف و اصلاح لوله کشی و سپس جای گذاری مجدد کف میباشید.

چند نکته ی مهم در تعمیرکف سرویس بهداشتی :

1- اگر محبور به تعمیر کف سرویس بهداشتی  شدید ، حتما عایق کاری را بصورت صحیح و توسط فرد متخصص انجام دهید.

2-اگر نیاز به تعمیرات داشتید ، ابتدا راه های کم هزینه تر مانند تماس با شرکت های لوله بازکنی را انجام دهید.

3-حتما تا 24 ساعت الی 48 ساعت بعد از تعمیر کف سرویس از آن استفاده نکنید تا به مقاومت اصلی برسد.

4-از لوله های با ابعاد مناسب استفاده نمایید

5-به این موضوع دقت کنید که هزینه ی تعمیر و بازسازی سقف طبقه پایین با شماست.

6-دقت کافی به کف سازی و زیر سازی کاشی داشته باشید، چرا که در صورت کیفیت پایین کفسازی به مرور زمان هزینه های جانبی زیادی به شما تحمیل میگردد.

7-پیشنهاد میکنیم در زمان تعمیر کف سرویس و کاسه توالت کاشی های کف نیز تغییر و بازسازی نمایید.چرا که در صورت تمایل برای تغییر کاشی کف مجبور به تعویض کاسه نیز هستید چراکه در هنگام تعمیر احتمال شکسته شدن کاسه بسیار بالاست.

8 - برای انجام کاشی کف سرویس از افراد متخصص استفاده کنید،چرا که مشکل شیب کف سرویس میتواند بسیار آزار دهنده باشد.

در اخر استودیو طراحی پدرام تجویدی آماده هرگونه مشاوره در امر بازسازی ، نوسازی و طراحی پروژه های شما میباشد.