طراحی استخر باغ حتما نباید در فضای باز انجام شود، در فضای سرپوشیده و سربسته نیز می توان یک استخر بسیار شیک و لوکس طراحی کرد. میتوان طرحی مستطیلی و بسیار ساده دارد و حضور کفپوش چوبی در اطرف باعث شده فضایی گرم و دوست داشتنی برای شنا کردن ایجاد کرد. 

در طراحی استخر باغ فقط خود استخر نیست که باید مورد توجه قرار بگیرد، فضای اطراف نیز به همان اندازه مهم است، شکل های بعدی نشان می دهد که استخر طراحی ساده دارد اما در عوض محیط اطراف بسیار جذاب و گیرا طراحی شده است.

استخرهای رو باز و کوچک تاثیر زیادی روی زیبایی نمای خارجی باغ دارند و علاوه بر این استخر کوچک باعث می شود تامحوطه باغ ظاهری لوکس و جذاب پیدا کند. استخرهای کوچک در انواع طرح های مختلف نظیر استخرها با عرض کم و استخرهای جعبه ای کوچک و استخرهای نیم دایره ای و استخرهای مستطیل شکل کوچک و … طراحی می شوند که انتخاب هر یک از این طرح های استخر باغ به ابعاد و میزان هزینه ای که شما برای ساخت استخر در نظر گرفته اید بستگی دارد.

توجه به ابعاد و اندازه باغ برای ساخت استخر امری ضروری است و اگر در  فضا مورد نظر فضایی کافی وجود ندارد بهتر است قید طراحی استخرها با طرح های خاص و متفاوت را بزنید. اغلب افراد تصور می کنند استخرها با شکل و طرح خاص زیباتر هستند در صورتی که استخرهای مستطیل شکل نیز زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. شما می توانید با قرار دادن مبلمانی لوکس و شیک و گلدان های زیبا و رنگارنگ در اطراف این استخرها زیبایی و جذابیت خاصی را به استخرهای مستطیل شکل و کوچک ببخشید.

برای جذاب شدن طراحی استخر باغ چه خوب است دیوارهای اطراف آنرا را نیز تزیین کنید. اگر بودجه کافی برای استفاده از دیوارهای چوبی را ندارید، می توانید از رنگ ساده استفاده کنید. معمولا بهترین رنگی که خیلی خوب با استخر مچ می شود رنگ خاکستری است. البته برای طرح های جذاب می شود رنگ های شادی مانند نارنجی و صورتی را نیز بکاربرد.  در ادامه نیز هر کدام از شکل ها ایده های خاصی را بنمایش می گذارند که برای افراد دوست دار ایده های جالب و جدید، می تواند منابع خوبی باشد با استودیو طراحی پدرام تجویدی همراه باشید.

برای سفارش و مشاوره اینجا کلیک کنید