برای کاهش هزینه بازسازی توالت میتوان گفت که حتما به سبک زندگی خودتان در هنگام بازسازی سرویس بهداشتی و حمام توجه کنید گاهی بازسازی سرویس بهداشتی و حمام هم بر اساس چشم و هم چشمی پیش می رود و یک سری وسایل اضافی به وسایل قدیمی اضافه میشود و به این شکل چند ماه بعد باز هم همان فضای کسل کننده قبل تکرار میشود . پس در هنگام بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به کارآمدی و سایل دقت بیشتری کنید . در واقع نکته دیگر که میتوان اشاره کرد این است که حتما وسایل و تجهیزاتی را بخرید و به فضا استفاده کنید که کارایی زیادی داشته باشند و در عین حال زیبایی محیط را هم تامین کند .همیشه نباید فکر کنیم که برای زیبا کردن یک محیط لازم است از وسایل و تجهیزات گران قیمت و فوق لوکس استفاده کنیم . گاهی اضافه کردن یک گلدان ارزان قیمت انرژی و زیبایی ای به فضا می دهد که گران ترین وسایل هم نمی تواند به این اندازه محیط را زیبا کند . می توانید از جایگزین کردن حوله های قدیمی  با حوله های نو برای بازسازی فضای سرویس بهداشتی و نو شدن استفاده کنید . حتی می توانید از شمع در حمام یا سرویس بهداشتی استفاده کنید . حتی صابون های دستساز و خوشبو را می توانید در فضای حمام و سرویس بهداشتی به کار ببرید و همیشه حمامی زیبا و خوشبو داشته باشید .

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی 

برداشتن توالت ایرانی و نصب یک توالت فرنگی به جای آن هر کدام از مراحل نصب توالت فرنگی هزینه جداگانه دارد که از جمله آنها ؛ جمع کردن توالت ایرانی و کورکردن فاضلاب، لوله‌کشی جدید برای تامین آب و فاضلاب مورد نیاز توالت فرنگی و عایق بندی و درزگیری و چسب‌زنی خواهد بود.

امادگی پیش از نصب و هزینه بازسازی حمام و توالت

برای پایین آوردن هزینه های نصب این اقلام آماده سازی  میتوان ذکر کرد که قبل از حضور نصاب در محل با او گفتگو کنید و با توجه به مشاوره ای که به شما ارائه میدهد وسایل مورد نیاز را از فروشگاه های تاسیساتی خریداری بفرمایید.نکته دیگر کارهای بنایی احتمالی در این مواجع و این گونه از کارهای نصب میباشد. گاهی لازم میباشد حتما از قبل کاشی یا سرامیک و سایر مصالح مورد نیاز مثل سیمان را خریداری بکنید. خریداری هر کدام از این اجناس در هنگام نصب به توقف پی درپی کار منجر میشود و طبعا ساعات حضور نصاب و هزینه کلی را بالاتر خواهد برد.