مساحت باغ مورد نظر برای طراحی اهمیت چشمگیری ندارد در صورتی که باغ های کوچک مزایای فراوانی دارند مانند نگهداری آسان تر، نسبت به باغ های بزرگ و این گونه فضاها مکان های مناسبی برای به اجرا در آوردن تخیلات فردی در زمینه طراحی باغ نیز می باشد. حتی استفاده از وسایل کوچک مانند کوسن های رنگی و به کارگیری یک نورپردازی خوب، تاثیر دراماتیکی بر چنین فضایی خواهد گذاشت. 

برای کارامد تر شدن فضای باغ شما میتوان ازدیوار های کوتاه سبز استفاده کرد بنابراین زمانی که با خانواده و دوستان در کنار هم هستید دچار کمبود فضای نشیمن نخواهیدشد. با ساخت دیواره ای کوتاه با فاصله از دیوار، این امکان برای شما فراهم می شود تا از فضای داخل آن برای کاشت گیاهان و از لبه آن به عنوان محلی برای نشستن استفاده نمایید. هم چنین می توانید از کوسن هایی که با رنگ گل ها هماهنگی دارند نیز در این قسمت استفاده نمایید. 

برای طراحی باغی سرسبز حتما نیاز به چمن نداریم بلکه استفاده از سنگ ریزه به عنوان کفپوش باغ که نیاز به مراقبت زیادی ندارد، ایده بسیار خوبی برای طراحی باغ می باشد و میتوان در طراحی ویلا (برای مشاهده نمونه کار اینجا کلیک کنید) هم استفاده کرد. در چنین فضایی می توان از گلدان هایی که در آن ها گیاهان مختلف، کوتاه و بلند کاشته شده است استفاده کرد. در کنار این گلدان ها از مبلمانی مناسب استفاده کرده و از روزهای تابستانی خود نهایت استفاده را ببرید.