1سفارش ندادن کفپوش اضافی

2اشتباه در اندازه‌گیری کابینت‌ها

3انتخاب ارزان‌ترین پیمانکار

4سطحی دیدن امور و نسنجیدن عواقب
5اصرار به استفاده از  پارکت چوبی

6ساخت آشپزخانه کاملا مد روز 

7دست‌ پایین گرفتن هزینه‌ها

8اصرار بر استفاده از پیشخوان گرانیتی

9ترس از تغییر نقشه حمام

برای توضیحات بیشتر برای موارد بالا از جمله گران‌ترین اشتباهاتی که می‌توان در بازسازی منزل انجام داد. مردم کابینت‌ها را خریداری کرده و نصب می‌کنند سپس متوجه می‌شوند که جا برای یخچال کم است. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی در بازسازی دو بار اندازه‌گیرها را بررسی کنید. بهتر است چند بار اندازه‌گیری کنید تا این‌که چند بار هزینه‌ی اضافی بپردازید. ابعاد کابینت‌های فعلی‌تان را اندازه بگیرید و این ابعاد را با ابعادی که به کابینت‌ساز داده‌اید مقایسه کنید. 

و مورد بعدی که لازم به توضیح بیشتر است این است که ارزان‌ترین پیشنهاد همیشه به معنی بهترین پیشنهاد نیست. بهتر است قیمت پیشنهادی3 پیمانکار را بپرسید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. برخی از پیمانکاران برای این‌که کار را بگیرند پیشنهاد کمتری می‌دهند ولی بعد از این‌که که کار را گرفتند، یا کم کم به هزینه ها می افزایند یا از محصولات بی‌کیفیت استفاده می‌کنند و یا این‌که کمیت کار را کاهش می‌دهند. 

و در اخر باید ذکر کرد که همیشه در حین بازسازی ممکن است هزینه‌های ناخواسته و جدیدی به وجود بیایند. مثلا در حالی که دارید قسمت پشت سینک آشپزخانه یا اجاق گاز را تعویض می‌کنید، ناگهان متوجه می‌شوید که برق آن قسمت هم دچار اشکال شده است و نیاز به تعمیر دارد. بهتر است همیشه پس از برآورد هزینه‌ی کلی، 15 درصد هزینه‌ی کل را نیز به این برآورد بیافزایید. حتی اگر خانه‌ای قدیمی را بازسازی می‌کنید بهتر است این میزان را بیشتر از 15 درصد در نظر بگیرید تا در صورت بروز هزینه‌های غیر منتظره غافلگیر نشوید.