بازسازی و دکوراسیون ساختمان برایتان هزینه دارد! 

پس باید بدانید که چرا بازسازی می کنید و چگونه خرج می کنید.

 مخصوصا اگر منزلتان فرسوده و قدیمی نیست! دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان وجود دارد. 

مثلا تغییر دکوراسیون، عوض کردن سبک طراحی، تعویض کاشی سرامیک ها، رطوبت دادن دیوارها و یا اضافه کردن کابینت و کمد دیواری ها! بازسازی و دکوراسیون منزل مزیت هایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  1. با بازسازی منزل می توانید تغییرات بسیار زیادی به آن بدهید (همه چیز به جز دیوارهای اصلی و ستون ها قابل تغییر هستند!)
  2. بازسازی و دکوراسیون خانه ارزش منزلتان را برای فروش بیشتر می کند (فقط باید حواستان باشد که در شخصی سازی زیاده روی نکنید!)
  3. با بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی آسایش و راحتی بیشتر و در نتیجه زندگی با کیفیت تری خواهید داشت
  4. بازسازی ساختمان می تواند به صورت کلی و یا بخش بخش و با اولویت بندی انجام شود (به فکر هزینه ها هم باید بود!)
  5. خانه‌ی بازسازی شده کاملا منطبق با سلیقه و نیازهای شماست و در نتیجه هرگز از بودن در آن خسته نمی شوید

علی رغم جذابیت ها و مزیت های بسیار زیادی که بازسازی دکوراسیون خانه دارد، اما همچنان بسیار مهم است که بی گدار به آب نزنید. زیرا باید بتوانید با بودجه ای که در نظر دارید بهترین آیتم ها را با بهترین کیفیت اجرا کنید. 

پیشنهاد می کنیم که در ابتدا این سوالات را از خودتان بپرسید؛ آیا می خواهید جای قرار گرفتن تاسیسات ساختمان و محل لوله کشی ها و برق کشی ها را تغییر دهید؟

 آیا ساختمان شما نیاز به مقاوم سازی دارد؟ 

آیا نیاز به تخریب های داخلی دارید؟

 اگر جواب شما به این سوال ها منفی باشد که نصف راه را رفته اید! در غیر اینصورت هم تمام این خدمات توسط استودیوی طراحی پدرام تجویدی به صورت کاملا مهندسی و اصولی ارائه می شود.

 پیش از اقدام به هر کار دیگری باید به فکر برطرف نمودن خرابی هایی مثل رطوبت دیوار یا سقف، و عایق کاری های ضروری باشید. چرا که در غیر این صورت تمام هزینه های شما برای نقاشی یا کاغذ دیواری به باد خواهد رفت. 

بخش بعدی فرآیند بازسازی اغلب جذاب ترین بخش آن طراحی و دکوراسیون داخلی می باشد. استفاده درست و به جا از عناصر و  اِلِمان هایی با رنگ ها، بافت ها و فرم های مختلف در فضا، نورپردازی اصولی فضا و همچنین پیروی درست از سبک های طراحی و دکوراسیون تنها بخشی از فرایند طراحی و دکوراسیون داخلی به حساب می آیند. آنچه در این فرایند اهمیت دارد داشتن سواد بصری و دانش زیبایی شناسی ست. دید معمارانه و فکر خلاق می تواند فضاهای بسیار جذاب و دل انگیزی خلق نماید. یک طراح خبره هرگز با مد روز یا اصطلاحا جریان بساز و بفروش ها پیش نمی رود، بلکه به اصالت پشت طراحی ها اهمیت می دهد که هرگز تازگی خود را از دست ندهد. توصیه می شود که ایده ها و نیازهای خود را با یک طراح و معمار با تجربه مطرح کنید تا در نهایت حاصل سلیقه و نیاز شما و همچنین دانش و تجربه طراح، بهترین چیز از آب درآید.