بازسازی یکی از مهمترین و منطقی ترین روش ها برای بهبود فضای زندگی،کار و ... است که میتوانید با هزینه ای اندک و بسته به بودجه ی خودفضای خود را به فضایی بهتر تبدیل کنید.زمانی که صحبت از بازسازی میشود ، بیشتر افراد به یاد هزینه های میلیونی بازسازی و زمان های طولانی میافتند،اما در کل بهتر کردن یک فضا به هر وسیله ای را میتوان بازسازی نامید،یعنی به نظر من حتی یک تغییر دکوراسیون که باعث بهبود فضای شما بشود را یک بازسازی موفق نامید.

بازسازی از یک تغییر دکوراسیون و چینش ساده و بی هزینه تا هزینه های میلیاردی برای بهبود فضا را شامل میشود. چرا باید به فضای زندگی خود اهمیت دهیم؟ 

فضای زندگی را میتوان تاثیر گذار ترین عامل در سلامت روان و فکر کسانی که در این محل زندگی میکنند در نظر گرفت،چرا که محل آرامش و استراحت و در فضا های کاری محلی که افراد زمان زیادی را در آن میگذرانند. پس تمامی آیتم ها من جمله رنگ،ارتفاع،متریال،تکسچر و هزاران عامل دیگرمیتواند روی فرد حاضر در فضا تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

بازسازی منطقی و درست میتواند بهترین تاثیر مثبت را بر افراد بگذارد و باعث بهبود وضعیت روحی و حتی جسمی افراد گردد. اما یک بازسازی غیر اصولی و غیر استاندارد میتواند اثری بسیار مخرب روی افراد بگذارد.


اجازه دهید با یک مثال ادامه دهیم:

فرض کنیم اتاق یک کودک حدودا 10 ساله را بازسازی کنیم و در بازسازی آن از رنگ های قرمز و پرده های تیره رنگ استفاده کنیم!!!ممکن است کودک ما عاشق رنگ قرمز باشد،اما مشکل تاثیر این رنگ روی روان و افکار کودک است(برای اطلاعات بیشتر ویدیو آشنایی با رنگ قرمزرا مشاهده کنید).


پس در نظر داشته باشید همیشه برای بازسازی و تغییرات در خانه و محل کار خود از افراد متخصص و با تجربه و دانش کافی در این زمینه مشورت و راهنمایی بخواهید.(برای مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید)

بازسازی ها همیشه پر هزینه نیستند اما به نسبت هزینه کرد شما کیفیت متریال و ابزار به کار رفته در آن بهتر میشود.امروز در مرداد ماه سال 1398 هزینه بازسازی هر متر مربع به صورت کامل بین یک میلیون و پانصد هزار تومان تا دو میلیون تومان میباشد(لازم به ذکر است که این عدد حدودی و استاندارد میباشد و با افزایش یا کاهش خواسته های شما کم یا زیاد میشود.برای استعلام دقیق تر پروژه میبایست بازدید و مشاوره های لازم صورت گیرد)در کل به عنوان حرف اخر در این مطلب باید این نکته را متذکر شویم که بازسازی به همان میزان که میتواند برای شما و خانواده تان سازنده باشد ، میتواند مخرب بوده و باعث ضرر شما شود.پس برای ورود به این بحث حتما با متخصصین این امر مشورت و مشاوره نمایید.


پدرام تجویدی