اشیای غیرلازم را حذف كنید تا شاهد تجدید حیات و جریان انرژی و فوران نیرو در رگ های زندگی تان باشید. این یك لطف عملی، محسوس و ملموس است كه می توانید در حق خود روا دارید.
- چهار ویژگی اشیای تلنبار شده:
▪ مورد استفاده نیستند یا دوستشان ندارید.
▪ نامرتب و نامنظم اند
▪ برای یك محیط كوچك، زیادند
▪ هر چیز ناتمام
حفظ اشیای زائد در گوشه و كنار منزل می تواند تأثیر مخربی داشته باشد. در خانه خود كشوی مخصوص نگهداری اشیای زائد داشته باشید. لازم نیست مرتب باشد هدف از وجودش پالایش انباشتگی است. جایی برای حفظ و نگهداری از متعلقات شما تا مابقی فضای خانه تابناك، گشاده و انرژی در آن سیال و در حركت باشد نه راكد و ایستا.
پاك و خلوت نگهداشتن در ورودی بسیار مهم است. انباشتگی در نزدیكی در ورودی اصلی خانه تان تلاش و تكاپوی غیرلازم تولید می كند. هر چیزی را كه پشت درها است و نمی گذارد درها كامل باز شود مانند گیره ها و جالباسی ها یا اثاث منزل از جمله سطل زباله یا سبد لباس، بردارید. وقتی درها به آسانی باز نمی شود، انرژی نمی تواند آزادانه در خانه شما بچرخد.اتاق خواب شما انباری نیست. درست نیست كه رایانه، دوچرخه ورزشی، وسایل شكسته و اشیایی كه استفاده نمی كنید را در این اتاق بگذارید. انباشتگی در اتاق خواب ممنوع است. انرژی نامطلوبی پیرامون لباس های چرك حركت می كند. هرگز سبد لباس های چرك را در اتاق خواب نگذارید. دست كم هفته ای یكبار ملافه ها را بشویید و عوض كنید تا انرژی تان پاك و سرشار از طراوت و نیروی حیات شود.بهترین چیزی كه در كشوی تخت خواب می توانید نگهدارید ملحفه ها و حوله های تمیز یا لباس خواب و سایر البسه كاملاً تمیز است.
پاركینگ، انباری اشیای بی مصرف نیستگاراژ و پاركینگ خودرو، محوطه محبوب معتادان انباشتگی است. مكانی برای حفظ قطعات ماشینی كه دیگر صاحبش نیستید. از گاراژ می توان برای نگهداری اشیا استفاده كرد اما اشیایی كه دوستشان دارید و از آنها استفاده می كنید فضای مرتب و منظم پاركینگ می تواند شادی بخش باشد.

-كتاب های كهنه را نگه ندارید

- هدیه هایی را كه دوست ندارید، نگه ندارید

- ورودی خانه

ورودی، فضای ارتباطی بین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شماست. در این مكان است كه افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند. از نظر فنگ شویی در ورودی خانه دهانه خانه است زیرا انرژی حیاتی مكان ها (انرژی چی) پس از ورود به خانه بلافاصله در تمام اتاق ها پراكنده شده و در زندگی اشخاص جریان می یابد.
ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل كرد. آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و عریض باشد. تا انرژی بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حركت كند. از آویزان كردن رخت آویز در این فضا خودداری كنید. نصب یك لوستر با كریستال های كوچك باعث افزایش انرژی مثبت و مفید می شود. اگر این كار با سبك دكوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافكن های كوچك چند جهته استفاده و نور را به چهارگوشه ورودی پخش كنید.

● آماده سازی نهایی
اكنون دیگر می دانید كه قصد دارید به پالایش چه میزان از انباشتگی بپردازید. پس چند جعبه مقوایی یا كیسه زباله دم دست بگذارید تا همچون امدادگران كمكتان كنند. اگر خواستید از جعبه استفاده كنید می توانید آنها را چنین نامگذاری كنید.

ه دنبال اشیائی با 5 عنصر فنگ شویی باشید و از آن‌ها به عنوان دکوارسیون در منزل تان استفاده کنید. این می‌تواند انرژی متعادلی در منزل تان ایجاد کند. شما می‌توانید گیاهان یا مبلمان چوبی را در بخش شرقی منزل تان قرار دهید تا سبب افزایش سلامتی شوند و دیگر لوازم چوبی و عناصر مرتبط با آب را در بخش جنوب شرقی منزل تان قرار دهید تا موجب جذب رفاه گردد.

پنج عنصر فنگ شویی با رنگ های مربوط به آن ها در زیر آورده شده است:

چوب(سبز، قهوه ای)

آتش(قرمز، زرد پررنگ، نارنجی، بنفش، صورتی)

زمین(زرد کمرنگ، خاکی یا ماسه ای، قهوه ای روشن)

فلز(خاکستری، سفید)

آب(آبی، مشکی)