اهمیت این موضوع زمانی که به نقاط تقاطع کف با ادوات داخلی منزل مانند مبلمان توجه شود دو چندان خواهد بود. از انواع مختلف پوشش کف می توان به مواردی مانند:

1. پوشش کف سرامیک 

2. پوشش کف سنگ

3. پوشش کف پی وی سی یا کفپوش

4. پوشش کف چوب یا پارکت چوبی

5. پوشش کف hdf یا پارکت لمینت

اشاره کرد. استفاده از چوب در پوشش های کف با توجه به برخی خواص چوب مانند در دسترس بودن، شکل پذیری آسان، ضریب انتقال گرمای پایین و ... سابقه ای طولانی در مناسبات بشری دارد. استفاده از متریال های طبیعی در دکوراسیون داخلی سده حاضر با توجه صنعتی شدن جوامع و فاصله گرفتن زندگی شهری از محیط بکر طبیعی از استقبال چشمگیری برخوردار شده است.

ارکت های چوب یکپارچه در کل سطح مقطع خود به صورت همگون و یکپارچه از یک نوع چوب ساخته می شوند در حالی که پارکت های چوب مهندسی از چندین لایه چوبی با جنس های مختلف تشکیل می شوند.به دلیل بالا بودن قیمت پارکت های چوبی یکپارچه و وجود برخی مشکلات مانند مقاومت پایین پارکت های چوبی در مقابل رطوبت و ... پارکت های چوب مهندسی به عنوان مورد جایگزین پارکت های چوب solid مطرح شده اند. سطح پارکت های چوب یکپارچه معمولا به صورت خام بوده و در محل پس از نصب عملیات ساب و لاک و پولیش بر روی سطح انجام می شود. این پروسه، ساب و لاک و پولیش چوب در محل، در کنار مزایایی مانند کم کردن احتمال ایجاد خط و خش بر روی پارکت حین فرایند حمل و نصب معایبی بزرگ نیز دارد. از جمله این معایب می توان به عدم امکان تعویض رنگ تنها یک بخش از پارکت (به دلیل عدم تطابق ساب و لاک و پولیش پا خورده با ساب و لاک و پولیش نو) در صورت صدمات احتمالی آتی اشاره کرد.

پوشش کف hdf یا به اصطلاح لمینت:

امروزه پوشش های کف تمام چوب یا به اصطلاح پارکت به دلیل قیمت بالا و مقاومت رویه پایین نسبت به خط و خش و همچنین رطوبت جای خود را به لمینت داده اند.

لمینت از لایه های مختلفی تشکیل شده و هر کدام از این لایه ها یکی از مشکلات موجود در پوشش های کف چوب طبیعی را به نوبه خود رفع می کنند. مغز کار یا لایه اصلی لمینت(core layer) از چوب فشرده (high density fiberboard) تشکیل می شود.

استفاده از چوب فشرده سبب کاهش قیمت تمام شده محصول در قیاس با پارکت چوب طبیعی می شود.

توجه به این نکته که قسمت عمده مغز لمینت از چوب طبیعی تشکیل شده و میزان اندکی چسب برای همگون سازی مغز اچ دی اف استفاده می شود، حائز اهمیت است. استفاده از براده های چوب در کنار کاهش قیمت لمینت کمک به فرایند بازیافت چوب و فراورده های چوبی نیز می کند.

تنها نکته ی حائز اهمیت در ایجاد مغز اچ دی اف توجه به جنس چسب مصرفی است. چسب های مصرفی در فرایند تولید اچ دی اف باید حاوی میزان مجازی از فرمالدهید باشد. فرمالدهید با نام علمی متانال گازی با بوی تند و زننده بوده و در صنعت چسب و رزین کاربردی فراوان دارد.