دکوراسیون داخلی به سبک مصر

سبک مصری از اولین سبک های دنیاست که اروپایی ها نیز از این سبک به نوعی تقلید کرده اند سبک دکوراسیون داخلی مصر دارای جزییات بسیاری است که باید به ان بسیار توجه کرد برای کسب اطلاعات در دکوراسیون داخلی مصر با ما همراه باشید .

در این سبک فضاها منقوش و رنگارنگ طراحی می شوند و برای مجلل تر شدن فضا از ستون های متعددی استفاده می کنند و یا طرح های سنتی خود را بر روی سقف یا کف بنا طراحی می کنند با موضوعاتی مثل گل ها – درختان- شاخه درختان میوه – سرو- پرندگان – ماهی و یا حیوانات دیگر 

در این سبک روی دیوارها را با نقوش مذهبی با گرایشات مردمی ومقدساتشان مزین می کنند.

سالن هایی بزرگ با زوایای گرد و قوس دار با تورفتگی ها و قوس هایی در ان  در سبک دکوراسیون مصری با نقوشی زیبا دیده می شود در چنین سالنی از مبلمان هایی با تقارن که دارای دسته هایی حکاکی شده با الهام از اناتومی بدن انسان و پایه هایی از اناتومی بدن حیوانات مثل پنجه...از جنس چوب سیاه – بامبو – سرو باررنگ های مشکی و قرمز تیره – کرم – بژ و یا سفید  با کفپوش هایی از جنس حصیر یا چوب یا پارکت و ...استفاده می کنند.

درطراحی دکوراسیون مصری از طیف رنگ های گرم استفاده می شود که برای ایجاد خطوط  مرزی از سبز یا سفید و مشکی استفاده می کنند که فضای صحرای شنی با نور خورشید را برای شخص تداعی می کند .

دکوراسیون اتاق خواب به سبک مصر از رنگ های خرمایی و یا شکلاتی که باعث ایجاد قفضایی خاص و زیبا می شود و برای هارمونی بین این رنگ ها از قرمز – زرد کمک می گیرند.

مردم مصر برای تزیینات خانه خود اهمیت زیادی قایل بودند که از لعاب هایی رنگی رنگی یا مرواریدی یا بشقاب های فلزی استفاده می کردند و برای وسیع تر نمایش دادن فضا خود از موزاییک کاری یا طلاکوبی استفاده می کردند .

در مصر در هر خانه صندوقچه های بزرگی وجود دارد برای نگهداری جواهرات و اشیا باارزش - پارچه های اصیل و گران قیمت 

برای زیبا ترشدن فضای خود از مجسماتی با شکل گربه استفاده می کردند زیرا گربه نماد فرهنگی مصر است.