بعضی افراد فکر میکنند که با کاشتن گل و گیاه و بوته ها درختان متفاوت میتواند یک باغ ویلا خاص داشته باشند . در صورتی که این فکر کاملا اشتباه است مخصوصا باید اصولی و علمی قدم بردارید .

برای دیدن ویلای لاکچری اینجا کلیک کنید

برای طراحی محوطه ویلای خود نباید سبک غیر مرتبط با داخلی ویلا انتخاب کرد . 

اینجا کلیک کنید

انتخاب خاک مناسب برای محوطه سازی باغ ویلا

ایجاد نهر در محوطه ی باغ ویلا بسیار دلشنین است . به صورت کلی وجود اب ابنما و استخر حوض یا نهر در باغ های ایرانی یکی از مهم ترین عوامل در طراحی باغ ویلا میباشد 

کف سازی در محوطه سازی باغ ویلا باید با دقت در انتخاب مصالح و یا متریال انجام پذیرد . زیرا استفاده نکردن از مصالح بوم اور میتواند متناسب اقلیم نباشد. 

نور پردازی در حیاط امری مهم است شما میتوانید با نورپردازی صحیح در شب ارامشی خاص حیاط دنج خود ایجاد کنید .

باغ ها ایرانی همیشه در طول تاریخ دارای گیاهان و پوشش گیاهی زیادی بوده است .

 

ازتاثر درختان و پوشش گیاهی غافل نشید .  به تناسبات رنگ گیاهان و مصالح ساختمانی توجه بیشتری بکنید . ترکیب رنگ قهوه ای با رنگ سبز درختان میتواند بسیار چشم نواز باشد . سعی کنید کف پوش و سنگ های باغ را با توجه به طیف رنگی اطراف ان انتخاب کنید . 

 نمونه کارهای استودیو تجویدی

نکته قابل توجه در طراحی باغ ویلا سنتی استفاده از شیشه های رنگی است که فضای داخلی را تلطیف میکند

از انتخاب نوع مبلمان گرفته تا اجرای صحیح استخر . یکی از مهم ترین عناصری که در طراحی باغ ویلا به ان باید توجه کرد طراحی فضای دروهمی برای نشستن در فضای سبز است که میتوان از مبلمانی از جنس چوب اموینیوم استیل ضد زنگ استفاده کرد . در بعضی از طراحی باغ ویلا با تعبیه اتش دان فضای صمیمی دور اتش نیز طراحی میشود